Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Ettevõtlusega alustamine - 18.11.2015
ettevõtlus | oma äri

Vaadake videot: 5 sammu ettevõtte asutamiseks

Ettevõtete loomine ja ettevõtjaks olemine on aastate jooksul Eestis märgatavalt kasvanud. Ettevõtete loomist toetab ka 2011. aastal vastu võetud seadus, mis lubab firmat luua ilma kohese osakapitali sissemakseta. Statistikaameti hinnangul oli 2014. aastal ligi 114 000 majanduslikult aktiivset ettevõtet, neist 87 000 olid äriühingud ja 27 000 FIE-d. Kümme aastat tagasi oli ettevõtete üldnumber 53 000 võrra väiksem.

Eesti on tuntud selle poolest, et siin on väga lihtne ja kiire oma ettevõtet asutada. Sellega ei kaasne pikka protsessi, vaid piisab üksnes viiest lihtsast toimingust.

1. Minge äriregistri ettevõtjaportaali aadressil ettevotjaportaal.rik.ee

Seal on kõige mugavam uut ettevõtet luua. Sisselogimiseks on võimalik kasutada ID-kaarti või mobiil-ID-d. Kui sisenete internetipanga paroolidega, siis ei ole võimalik põhikirja kinnitada.

2. Täitke elektrooniline avaldus

Ettevõtjaportaalis on selleks spetsiaalne vorm. Osaühingu elektroonilisel registreerimisel tuleb sisestada asutajate ning loodava ühingu andmed, ärinimi, kujundada tüüppõhikiri, tasuda riigilõiv ja soovi korral teha osakapitali sissemakse.

3. Avage e-stardikonto

Ettevõtte asutamise avalduse juures saate avada e-stardikonto soovitud pangas

4. Eesti seadused näevad ette, et ettevõttel peab olema osakapital vähemalt 2 500 eurot.

Ettevõtjaportaalis firmat luues saate valida, kas soovite selle kohe sisse maksta või mitte.

Soovides asutada ettevõtet ilma kohese sissemakseta, tuleb kõikidel osanikel ja juhatuse liikmetel anda portaalis oma digiallkiri ettevõtte loomisega nõustumiseks. Seejärel tuleb maksta riigilõiv ning pärast seda saate esitada registrile avalduse ettevõtte registreerimise kohta. Uue ettevõtte registreerimise kohta tuleb e-posti teel kinnitus ja kohese sissemakseta ettevõte ongi loodud.

Asutades ettevõtet osakapitali kohese sissemaksega, tuleb teil lisaks riigilõivu tasumisele kanda üle ka osakapital stardikontole. Kui osakapital on koheselt sisse makstud, saadetakse äriregistrisse selle kohta automaatne teade. Kui ettevõte on loodud, siis tuleb e-posti teel kinnitus ettevõtte registreerimise kohta, kus on kirjas ka ettevõtte registrikood.

Kui ettevõtte osanikud soovivad ajatada osakapitali sissemakseid, tuleb pärast viimast sissemakset tellida pangast tõend osakapitali sissemaksete kohta, mille peab esitama äriregistrile kinnituseks osakapitali olemasolu kohta.

5. Stardikonto vormistamine arvelduskontoks

Kui ettevõte on registreeritud ja panga poolt on positiivne otsus saadud jääb teil üle vaid stardikonto ümber vormistada arvelduskontoks või deposiitkontolt ettevõtte pangakontole osakapital üle kanda. Ettevõtte arvelduskonto avamiseks soovitame pöörduda lähimasse SEB kontorisse. Nii saate kõik vajalikud toimingud korraga ära teha.

Kui soovite lisainfot või teil tekib küsimusi, siis aitavad teid nii äriregistri ettevõtjaportaali kui ka SEB panga konsultandid.

Lugege lisaks: Väikeettevõtjate nõustamine toetab äri

 


Getter Orusalu
vabakutseline ajakirjanik

 


Veel artikleid

Arhiiv

Kuidas tagada ärile 10 kordne kasv?

Kuidas tagada ärile 10 kordne kasv?

Jälgige meid

 
  • Tellige alustava ettevõtja lood oma postkasti

    Tellin

Kas olete oma äri alustamiseks valmis?

Tehke test ja saate teada!

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.