Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Ettevõtlus - 19.01.2018
ettevõtlus

Verston Ehitus: Kasvuprogramm aitas meil lihtsustada inseneride igapäevatööd

Ehitusettevõtted Verston Ehitus ja Haart Ehitus osalesid SEB Kasvuprogrammis, et ärgitada juhtkonda mõtlema innovatsioonile ning lihtsustada oma inseneride igapäevatööd.

Mõlema ettevõtte juhatuses olev Veiko Veskimäe sõnul aitas SEB Kasvuprogramm mõelda, miks midagi tehakse ning kuhu sellega jõuda tahetakse. „Meil oli konkreetne probleem, mida lahendama asusime. Mõlema ettevõtte baasilt oli teada, et meie insenerid tegelevad väga palju sellega, et mängivad nii-öelda kiisut, korjates turu pealt kokku tehnikat ja ressursse.“

21. sajandil peaks saama seda tööd teha kuidagi lihtsamalt mobiiltelefoni või nutirakenduste abil. „Meil oli olemas õige vaatenurk, millest alustada, ning programm on andnud meile väga hea võimaluse seda probleemi samm-sammult läbi käia. Oleme nüüd jõudnud nii kaugele, et meil on olemas pooltöötav prototüüp, kokkulepe mõne rahastuse kohta ja meeskond töötab samuti juba mingi kujul uutmoodi,“ ütleb Veskimäe.

Verston Ehituse põhitegevusalaks on teede ja platside ehitus ning remont, alates tellija nõustamisest ja projekteerimise juhtimisest kuni tööde teostamiseni. Haart Ehitus OÜ on Eesti erakapitalil põhinev ehitusettevõte, mille peamiseks alaks on ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine. Ligi 20 tegevusaasta jooksul on klientidele pakutud „võtmed kätte“ lahendust eri tüüpi ehitiste puhul: tööstus- ja põllumajandus-, lao- ja ühiskondlikud hooned, eramud jmt. Ettevõtted töötavad rahvusvaheliselt tunnustatud kvaliteedijuhtimisesüsteemi ISO 9001:2015, töötervishoiu ja tööohutuse juhtimissüsteemi EVS 18001:2007 ning keskkonnajuhtimissüsteemi ISO 14001:2015 järgi. Haart Ehitusel on restaureerimistöödeks Muinsuskaitseameti litsents.

Kuidas saavutada kümnekordne kasv?

Kuidas on võimalik, et samas sektoris kasvab üks ettevõte aastas ainult 10 protsenti, teine aga lausa kümme korda? SEB Kasvuprogrammi idee algatajate ja läbiviijate sõnul on küsimus ambitsioonis ning oskuses pöörata oma digitaalsed kasvuvõimalused ärieduks.

SEB Kasvuprogramm on loodud tegutsevatele ettevõtetele, kes soovivad tuua innovaatilisel viisil digitaalsuse oma ärisse ja kasvada konkurentidest palju kiiremini. Kasvuprogramm sobib mõni aasta tegutsenud ja oma ärimudelit tõestanud ettevõtetele, aga ka nendele firmadele, kellel on mitu ärisuunda, millest üht soovitakse kasvatada digitaliseerimise kaudu teistest tunduvalt kiiremini.

Täpsem info SEB Kasvuprogrammi kandideerimise kohta: seb.ee/kasvuprogramm.


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.