Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Ettevõtlus - 04.06.2020

Tõhus e-arve süsteem vähendab ettevõtte kulusid

Tõhus e-arve süsteem vähendab ettevõtte kulusid E-arve asendab paberkandjal arvet

Nii nagu paljudes teistes riikides, on Eestis kliendid harjunud oma teenuste eest maksma elektrooniliste lahenduste kaudu. Ettevõtete jaoks on üks mugavamaid ja tõhusamaid viise koguda makseid e-arvega.

Mis on e-arve? E-arve on elektrooniline arve, mis asendab paberkandjal olevat arvet. E-arvete esitamine on muutumas populaarsemaks kogu Euroopas ja kuigi e-arvete ametlikku statistikat ei ole, saadetakse hinnanguliselt 30% kõikidest turul olevatest arvetest just elektrooniliselt.

Fitek Eesti tegevjuhi Andrus Kaarelsoni sõnul on alates möödunud aasta juulist, kui avaliku sektori koostööpartnerid läksid täielikult üle e-arvetele, kasv ilmnenud ka erasektoris ning üha rohkem ettevõtteid e-arveldab: „Igapäevaselt e-arveid kasutavad ettevõtted on oma arveldusprotsessi muutnud märksa efektiivsemaks ja saadav kasu on tuntav. Me näeme märkimisväärset nõudluse kasvu e-arvete ja e-lahenduste järele“.

E-arve vähendab ettevõtte ja klientide kulusid

Paberarve maksumus hõlmab nii ümbriku, arve trükkimise kui ka postiteenuse kulu. Lisaks on see protsess aeganõudev. Ühe arve saatmine ei nõua palju vaeva, kuid paljude arvete saatmine paberkandjal võib olla märkimisväärne aja- ja rahakulu. Osa kulust kandub ka arve saajale. Näiteks kui arve saadetakse ettevõttele, peab ettevõtte töötaja tellimuse kinnitama ning arve andmed tuleb sisestada raamatupidamissüsteemi.
Elektroonilise arve saatmise kulu on aga minimaalne ning arve vastuvõtmine, töötlemine ja tasumine nõuab vähem aega ja tegelemist. Kõik toimub digitaalses kanalis – e- arve loomine ja saatmine adressaadi eelistatud kanalisse (internetipank või e-post). Arve kättesaamisel saab selle eest tasuda internetipangas ning seejärel otse raamatupidamissüsteemi laadida – see kiirendab oluliselt raamatupidamisega seonduvaid protsesse.

Lisainfo uue SEB e-arve portaali kohta 

 

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.