Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Ettevõtlus - 14.12.2020

SEB rohefinantseeringud Baltikumi ettevõtetele

SEB rohefinantseeringud Baltikumi ettevõtetele Rohefinantseeringud jätkusuutlikele projektidele

Aastal 2008 töötas SEB koos Maailmapangaga välja roheliste võlakirjade kriteeriumid, et vastata investorite kasvavale huvile roheliste investeerimisvõimaluste järele. SEB Grupp emiteeris esimese rohelise võlakirja 2017. aastal 500 miljoni euro väärtuses. Nüüd suunab SEB roheliste võlakirjade investeeringutest laekuvat raha ka Balti riikidesse. Eesmärk on pakkuda Eesti, Läti ja Leedu ettevõtetele võimalust taotleda laenu oma rohelistele projektidele.

Rohelist laenu saavad taotleda Baltikumi suurettevõtted keskkonda parandavate ja jätkusuutlike projektide elluviimiseks. Rohelise laenu väljastamisel hinnatakse igat projekti eraldi veendumaks, et see vastab SEB roheliste võlakirjade raamistiku määratud kriteeriumitele. Näiteks peaks projekt olema madala CO-2 heitega. 

Rohelise laenu raamistik

SEB hinnangul on pangandussektoril oluline vastutus jätkusuutlikuma ärikeskkonna kujundamisel, sest oma finantseeringute, investeeringute ja klientide kaudu mõjutame otseselt seda, millisesse tulevikku me panustame ja millist ettevõtlust soosime. Roheliste finantseeringutega panustame väiksema süsninikuheitmega ärimudelisse ning jätkusuutlikusse, sest just tänased valikud on need, mis defineerivad homsed võimalused.
SEB eesmärk on olla jätkuvalt roheliste investeeringute eesrindel ning toetada oma kliente jätkusuutlikumate ja keskkonda hoidvate projektide elluviimisel. SEB jaoks on jätkusuutlikkus koos oma klientidega pikaajalise väärtuse loomine, riskide ja võimaluste kindlakstegemine ning meie nõuannete ja otsuste tagajärgede mõistmine nii majanduslikust, sotsiaalsest kui keskkonna perspektiivist.

Rohelise laenu portfell

Ligikaudu poole rohelise laenu portfellist moodustavad taastuvenergia projektid, lisaks keskkonnasäästlike hoonete ja transpordi ning energiatõhususe projektid. Hetkel on Rootsi investeeringute osakaal portfellis 46 protsenti, sellele järgneb Soome, Norra, Ühendkuningriik ja Saksamaa. 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Allikas: SEB Green Bond Impact Report 2019

Teil on roheline projekt, millele vajate finantseeringut?

Projekti nõustamiseks palun võtke ühendust oma SEB kliendihalduriga.

Lisainfo 

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.