Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Ettevõtlus - 11.02.2021

SEB makselahendusega arendatakse uue põlvkonna pakendiringlust

SEB makselahendusega arendatakse uue põlvkonna pakendiringlust Foto: Cuploopi pakendiringluse süsteemi näide

Mereprügi on üks suuremaid globaalseid reostusprobleeme ning lõviosa mereprügist moodustavad plastjäätmed – erinevad pudelid ja ühekordseks kasutamiseks mõeldud plastpakendid.

Paljud riigid on seadnud eesmärgiks plastreostust maailmameres piirata, kehtestades rangemaid regulatsioone plastiktoodete tootmise, müügi ja käitlemise osas. Samas läheb inimestel paratamatult pakendeid tarvis ka tulevikus. Seda probleemi lahendabki Eesti iduettevõte Cuploop, mis pakub ettevõtetele ühekordsete plastpakendite asemel pakendiringlusel põhinevat alternatiivi.

Pandisüsteemist võidab nii keskkond kui ka kaupmees

Paljuski meenutab Cuploopi süsteem meile juba harjumuspärast taara pandipakendi süsteemi, kuid see on kohaldatud eeskätt plastiknõudele ja pakenditele, mille täielik asendamine suurüritustel või jaekaubanduses oleks äärmiselt keeruline. Cuploopi süsteemi kasutades saab tarbija toitu või jooki ostes endale „pantida“ topsi, taldriku või söögikarbi ning selle hiljem tagastada spetsiaalsesse automaati, mis kliendile koheselt raha tagastab. Lahenduse teeb unikaalseks ka asjaolu, et pakendite tuvastamiseks kasutatakse RFID tehnoloogiat, mis võimaldab suure hulga erinevaid pakendeid tagastada mõne sekundiga, erinevalt tavapärasest, aeglasest taaraautomaadist.

Lahendus on tänuväärne, sest inimesed ei pea oma tarbimisharjumusi oluliselt muutma, kuid korduvkasutatava pandipakendi elutsükkel on palju pikem ning juba kolmandal kasutusringil on selle ökoloogiline jalajälg ühekordselt kasutatavast pakendist väiksem. Siinkohal tasub märkida, et tavalisel suurüritusel  tarbib inimene keskmiselt kolm ühekordset joogitopsi. Seevastu kui pakendit kasutatakse juba rohkem kui 15 korda, hakkab see kaupmehele otseselt kasumit teenima. Seega võidavad Cuploopi pandisüsteemist samaaegselt nii keskkond kui ka kaupmees.

Pakendi pandiraha saab tagasi kaardiga viibates

Pealtnäha on süsteem oma põhimõttelt lihtne, kuid tarbijale mugava kasutajakogemuse pakkumine on sellise lahenduse puhul ülioluline. Seepärast arendaski Cuploop koostöös SEB Pangaga nö tagurpidi makselahenduse, kus klient saab endale raha juurde viibata. Ehk siis olles ostnud toote ning sellega kaasneva pakendi, tasub klient korduvkasutatava pakendi eest teatava hinna, mis enamasti jääb vahemikku 50 senti kuni 2 eurot. Olles toidu või joogi lõpetanud, saab klient kasutatud pakendi tagastada vastavasse automaati, mis maksekaarti viipega pakendi pandiraha kontole tagastab. Viipega tagastus toimib ka ApplePay ja GooglePay kaudu, kui klient on selle funktsiooni aktiveerinud.

Olgu tegu suurürituse, kaubanduskeskuse, tanklaketi, lennujaama, kino või laeva-rongiga – laialdasem pakendiringluse süsteem on igal juhul hädavajalik, sest juba selle suve 3. juulist jõustub ELi direktiiv, millega kohalduvad plastikpakendite müügile ranged lisanõuded ning osade toodete (kõrred, plastiknoad ja -kahvlid) kasutamine keelatakse täielikult.

Meelis Nurk, SEB Balti digitaalse strateegia juht kaardi- ja makselahenduste valdkonnas, sõnul on koostöö Cuploopiga olnud ühtaegu põnev tehnoloogiline väljakutse kui ka võimalus panustada puhtamasse tulevikku. „Selle kõige juures ei aita Cuploop kaupmeestel ja äridel pelgalt ületada rohepöördest tulenevat väljakutset, vaid on koguni leidnud laheduse, mis korduvkasutatavate pakendite süsteemi teeb tarbijasõbralikuks ja kasumlikuks,“ ütles Nurk.

 

Leiame koos Teie ettevõttele sobiva makselahenduse

Enamasti piisab standardlahendusest, et oma igale kliendile sobivat makseviisi pakkuda, kuid Cuploop on hea näide sellest, kuidas uue lahenduse loomisel võib vaja minna ka uutmoodi lahendust maksete kogumiseks. Võtke meiega ühendust sobiva lahenduse valikul. 

  • E-äri makselahendus lepingutasuta. Terviklik makselahendus, millega iga klient leiab Teie e-poes endale sobiva makseviisi.

Lisainfo ja taotlus

  • Kuni viis makseterminali kuueks kuuks tasuta. Võimaldage oma müügikohas klientidele harjumuspäraseid kaardimakseid. Laiast terminalivalikust leiab igas suuruses ettevõte endale sobiva.

Lisainfo ja taotlus

 


Evelin Allas
SEB kommunikatsioonijuht

 


Marek Suchaževski
Cuploopi tegevjuht ja asutaja

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.