Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Ettevõtlus - 07.01.2021

Põllumajandussektori finantseerimine majanduslikus ebakindluses

Põllumajandussektori finantseerimine majanduslikus ebakindluses Finantseerimise põhimõtted ei ole muutunud

Eesti Põllumajanduse Aastanäitusel 2020. aasta sügisel oli finantsseminari arutelu teemaks põllumajandussektori finantseerimine majandusliku ebakindluse olukorras, mida koroonaviiruse levik on kahtlemata põhjustanud. Seminari üks eesmärk oli leida vastus, kas sektori finantseerimise tingimused on tavapärased või peab ettevõtja arvestama uute asjaoludega.

Finantsseminaril esindas SEB-d põllumajandussektori ettevõtetega kogenud ärikliendihaldur Andrus Mägi.

SEB finantseerimise põhimõtted on samad

Ka praeguses ebakindlas olukorras ei ole SEB oma finantseerimise tingimusi muutnud. Jätkuvalt on finantseerimisel oluline klienti hästi tunda – mida paremini klienti ja tema tegevusala tunneme, seda paremini oskame kliendi ootustele vastata. Seda aitab saavutada avatud suhtlus kliendiga ning plaani jagamine pangaga üsna varajases faasis, et oleks piisavalt tutvumis- ja analüüsiaega. Üha olulisemaks muutub jätkusuutlik ja vastutustundlik majandamine, milles pangad ka juba täna oma kliente nõustavad.

Lugege lähemalt, millistel tingimustel saavad SEB-lt laenu põllumajandussektori ettevõtjad?

Põllumajandussektori väljakutsed

Põllumajandussektori väljakutsena toodi välja ekspordist sõltuvuse – toodame Eestis rohkem piima kui ise tarbime, mis muudab müüdava piima hinna volatiilseks. Pikemas perspektiivis on oluline tähelepanu pöörata kliimaneutraalsus 2050 leppele ja selle eesmärkide saavutamisele.

Leppest tulenevalt peab vähendama keemiliste pestitsiidide, väetiste ja antibiootikumide kasutust. Küsimus saab olema selles, kui suur on selle mõju saagikusele ja seeläbi põllumajandusettevõtete kasumlikkusele.

Balti põllumajandusettevõtete käive vähenes koroonakriisis vähem kui VKEdel keskmiselt

SEB tehtud uuring näitas, et vaatamata teatud käibelangusele oli põllumajanduses koroonakriisi mõju väiksem kui mitmes teises sektoris. Töötajate arvu nägid ettevõtjad stabiilsena, isegi kui hooajaliselt võeti appi rohkem tööjõudu. Eesti tootjad on viimastel aastatel teinud ka palju investeeringuid, mis on toonud tänu tegevuse mehhaniseerimisele kaasa efektiivsuse tõusu.

Uuringust lähemalt

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.