Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Ettevõtlus - 29.01.2018
ettevõtlus

Kas avatud pangandus on senise finantsmaailma viimane õlekõrs?

Kas avatud pangandus on senise finantsmaailma viimane õlekõrs? Siim Lepisk Foto: SEB

Siim Lepisk on SEB innovatsioonijuht, kes kutsub üles aktiivseid ja talendikaid tehnoloogiahuvilisi tulema avatud panganduse häkatonile. Loe Siimu blogipostitust avatud panganduse teemal.

SEB Pangaga 2016. aasta suvel liitudes hakkasin tavapärasest rohkem kokku puutuma finantstehniliste mõistetega, nagu KYC, AML jms. Mitu uut kolleegi justkui testisid mind umbes sellise mõttekäiguga, et „see, mida oled teinud viimase 15 aasta jooksul tarkvaraarenduse, digiturunduse ja idufirmadega, on tore, kuid pole võrreldav panganduse keeruka maailmaga. Sa võid valitud töötajatele pakkuda mingeid lahedaid idufirmalaadseid kogemusi töötajate innovatsioonilaboris, kuid päriselus on kogu meie arendusressurss hõivatud sellega, et hoida süsteemid kooskõlas pidevalt uuenevate õigusaktidega“.

Olen kolleegidele selle aususe ja otsekohesuse eest ääretult tänulik. Nad ei kritiseerinud minu unistusi, vaid pidasid neid lihtsalt ebarealistlikuks. See on inimlik: võimatuks peetakse paljusid asju seepärast, et ei suudeta näha võimalust, kuidas visiooni realiseerimiseni jõuda.

See ainult innustas mind tooma oma senist ettevõtluskogemust väliste mentorite abiga töötajate innovatsioonilaborisse. Nüüdseks oleme SEB tegevusriikides andnud rohkem kui 1500 pangatöötajale praktilise kogemuse, milliseid põhimõtteid ja tööriistu kasutades suudab idufirma teha kiiret ning kliendikeskset tootearendust. Kuigi ma ei peaks olema üllatunud, leian ma ikka ja jälle, et pangatöötajad on veel rohkem äripõhised kui enamiku idufirmade asutajad. Pankurid on ju aastasadu osanud raha kasvatada. Miks mitte teha seda tänapäevaste tööviisidega, kasvatades panga seest ettevõtjaid.

2018. aasta toob finantstehnoloogiliste uuenduste vallas viimase kümnendi suurimad muudatused

Mitte ainult krüptoraha ei raputa turgusid, vaid peagi jõustub uus makseteenuste direktiiv PSD2, mis hõlbustab väljakujunenud finantsinstitutsioonide koostööd väliste partneritega. Selliseks partneriks võib olla nii idufirma kui ka turul edukalt tegutsev teenusepakkuja, kes ei pea tingimata olema finantstehnoloogia ettevõte (või selleks saama). Partnerid võivad koostöös pankadega luua ka täiesti uut tüüpi teenuseid.

Kuna ettevõtjate huvi teema vastu on suur (soovi teha SEB-ga koostööd on avaldanud juba 400 Baltikumi ettevõtet!), oleme otsustanud korraldada Baltikumi esimese avatud panganduse häkatoni. Selleks teeme koostööd piirkonna parima häkatonide korraldajaga, kes on Garage48.

See pole aga tüüpiline häkaton, kus tehnoloogiahuvilised tulevad kokku ja ehitavad prototüüpe. Me seame täiendava fookuse meeskondadele, kellel on oma valmistoode juba olemas ja kes soovivad SEB-ga kiiresti koostöömudelit katsetada. Seega koondame kokku avatud pangandusega seotud võimalused Balti ettevõtlike inimeste, finantstehnoloogide ja igas suuruses ettevõtete jaoks.

Häkaton toimub 16.–18. veebruaril Tallinnas SEB innovatsioonikeskuses. Kuna toimumiskoha ruum on piiratud, saame üritusel teha koostööd 15 meeskonnaga. Juba esimeste päevade jooksul pärast sündmuse väljakuulutamist registreerus mitu tiimi, et luua meiega koos uusi prototüüpe ja ärimudeleid.

Kohad täituvad ruttu. Häkatonil osalev tiim saab koostöös SEB tehnoloogia- ja äriinimestega kiiresti luua midagi uut või laiendada olemasolevat ettevõtet.

Kas kasutate võimalust? Registreerige oma meeskond häkatonile.

 


Siim Lepisk
SEB innovatsioonijuht

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.