Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Ettevõtlus - 19.12.2019

Ida-Virumaa ideekonkurss „SUPP“ tõi kokku kogukonna ideed

Ida-Virumaa ideekonkurss „SUPP“ tõi kokku kogukonna ideed Ideekonkurss SUPP

Startup Estonia alustas 2019. aastal Ida-Virumaal ideekonkursiga „SUPP“, mille eesmärk on anda inimestele võimalus esitleda oma äriideed vabas õhkkonnas ja tekitada kogukonnas huvi ettevõtluse ja uute algatuste vastu. “SUPP” on just kohaliku kogukonna ideede konkurss kohalike algatuste jaoks, sh loomemajandus ja idufirmad, et toetada Ida-Virumaal ettevõtlikku vaimu ja julgustada kogukonna liikmeid omavahel ideid jagama ja teostama.

Esimesed võiduideed ja osalejate tagasiside

Sel aastal oli kokku neli üritust erinevates linnades: Narva, Jõhvi, Sillamäe ja Kohtla-Järve. Igal üritusel oli kohalikel võimalus oma ideed tutvustada. Näiteks esimesel „SUPP“ üritusel 5. juunil Narvas oli kohal 25 inimest, nende seas ettevõtjaid ja teisi aktiivseid inimesi. Koguni 10 osalejat tutvustas oma ideed. Ideede seas leidus nii äriideid kui ka kogukonna arendamise ja sotsiaalsete ürituste ideid. Pärast hääletamist sai kaks ideed võrdse arvu hääli – ilukaupade jaemüügi platvorm (B2B suunal) ja maleklubi, mis seisnes kohalike võistluste korraldamises ja veebiõppe platvormi loomises. Võitja valiti selle järgi, kui kõvasti ideele plaksutati ehk kogukonna arvamus oli kõige olulisem - nii saigi võitjaks maleklubi idee Aleksei Garavini eestvedamisel. Aleksei kasutab loodud lahendust oma maleklubis, pakkudes õpilastele ka kaugõppe võimalust.

Osalejate tagasiside esimesele üritusele oli positiivne, mis võimaldas hea tundega teisteski Ida-Virumaa linnades üritust korraldada. Tagasisidena toodi muuhulgas välja, et „SUPP“ formaadis üritusi võiks olla rohkemgi ja mitte ainult ettevõtluse toetamiseks, vaid teisteski kogukonda puudutavates valdkondades. Positiivselt hinnati vabas õhkkonnas oma ideede esitlemise võimalust ja kohest tagasiside saamise võimalust, mis julgustas oma ideed veelgi põhjalikumalt läbi mõtlema ja kitsaskohtadele lahendusi leidma.

Neljandal ehk selleaastasel viimasel „SUPP“ üritusel Kohtla-Järvel TalTech’i Virumaa Kolledžis oli 21 osalejat, kellest kaheksa esitas ka oma ideed. Paljud osalejaid olid kooliõpilased või kolledži esimese kursuse tudengid. Võitjaks tuli Victor, kes plaanib oma meeskonnaga 2020. aasta veebruaris korraldada mastaapse anime festivali Ida-Virumaal. Selle üle on hea meel, sest just selles ürituse idee seisneb – kogukonnale väärtuslike ideede toetamises.

SEB ärikliendihaldur Siim Sass osales kahel ”SUPP” üritusel, Narvas ja Kohtla-Järvel, millest talle jäi väga positiivne mulje: „Tuleb tunnustada Startup Estoniat sellise algatuse eest ja eeskätt Ida-Virumaal, et võimaldada ja julgustada uute algatuste ja äriideede jagamist. Panga esindajana on hea meel tõdeda, et saame toetada algatusi erinevat moodi – algfaasis õppematerjalide ja ekspertide kogemuste jagamisega eAkadeemia keskkonnas ning edasises arengujärgus loodetavasti koostööga projektide finantseerimisel ja vajalike pangateenustega toetamisel.“

Ürituse inspiratsioon Ameerika Ühendriikidest

„SUPP“ ideekonkurss sai alguse tänu Startup Estonia juhi Maarika Truu eestvedamisele, inspiratsioonina sarnasest ürituse kontseptsioonist Ameerika Ühendriikide linnast Detroitist. Ideekonkurss on Detroitis alates 2015. aastast edukalt toiminud. Sealne piirkond on “SOUP” ürituste kaudu saanud uusi ideid ja loonud töökohti, kuid veelgi enam - loonud ühtehoidva ja tulevikku vaatava kohaliku kogukonna. Lisainfot „SOUP“ konkursi kohta.

Ettevõtluskultuuri ja ettevõtlike inimeste ning ideede arendamise toetamine on SEB-s oluline ja sel aastal oligi SEB-l võimalus teha Startup Estoniaga koostööd ja „SUPP“ projekti toetada, panustades igal üritusel parimasse ideesse 500 eurot starditoetust. 

Startup Estonia tegemistel ja üritustel saab silma peal hoida Facebookis

SEB loengute ja seminaride toimumise kohta leiate mugavalt infot SEB Facebooki lehel.Reili Lehis
SEB kliendikommunikatsiooni juht

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.