Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Ettevõtlus - 22.12.2018
ettevõtlus

Ettevõtjaid hakkab nõustama digitaalne ärimentor

Ettevõtjaid hakkab nõustama digitaalne ärimentor Foto: unsplash.com

Alates 2017. aastast pakub SEB ettevõtjatele äri kasvatamiseks kasvuprogrammi. Programmi populaarsus ja ettevõtjate positiivne tagasiside panid SEB koos Euroopa Innovatsiooniakadeemiaga otsima lahendust küsimusele, kuidas jõuda kasvuprogrammi mentorlusega senisest kümme korda suurema kliendihulgani.

Pärast mitut eksperimenti võeti kasutusele maailmas ainulaadne digitaalne ärimentor Growby. See on juturobot, kes jagab ettevõtetele teadmisi, soovitusi ja inspiratsiooni ning kontrollib ka nende tulemusi.

Euroopa Innovatsiooniakadeemia president ja SEB koostööpartner Alar Kolk võtab projekti kokku nii: „Idee, et robotid võiksid aidata ettevõtteid innovatsioonis, sai alguse 2017. aastal. Juba tänavu aprillis kohtusime esimese kümne meeskonnaga, keda Growby hakkas nõustama. Projekt sündis tänu SEB Pangale, kes julges oma klientide peal katsetada seda, mida 99% Euroopa pankasid teha ei julgeks! Ja nii on meil praegu 40 inimest, kes on maailmas esimesena arendanud oma toodet või teenust koostöös just sellise robotiga.“

Lugege kasvuprogrammist lähemalt.

Kuidas robot ettevõtteid aitab?

Tänu tehisintellektile ja masinõppele suudab digitaalne mentor Growby õppida teiste ettevõtete kogemusest. Growby teadmine põhineb parimatel praktikatel: robot õpib eri ärivaldkondade ettevõtetelt, kes on kõige innovaatilisemad ja kasvavad kõige kiiremini. Growby on õppinud ka kasvuprogrammi senise kolme lennu 36 ettevõtte kogemustest. Ta oskab hinnata firma olukorda ja suurendada ambitsioone ning aitab plaane ellu viia.

Growby nõustab ettevõtjat turvalises veebikeskkonnas ja suhtleb temaga ka Facebook Messengeris, edastades sealtkaudu täiendavaid õppematerjale ning tuletades meelde kodutöid. Robotiga suhtlemine ja tema nõuannete kuulamine võib tunduda kummaline, kuid Alar Kolgi sõnul tänasid paljud ettevõtjad Growbyt nõuannete eest ning märkisid Facebookis ka roboti ettepanekuid meeldivaks, nagu oleks tegu lihast ja luust mentoriga.

Osalejad said projektist palju kasu

SEB Eesti innovatsioonijuht Siim Lepisk ütleb, et programmi jooksul ainult numbreid ja statistikat vaadates ei olnud projekti algatajate optimism enne kokkuvõtete tegemist liiga suur, kuid osalejatega suheldes kujunes rõõmus teadmine, et kõik on Growbyga rahul ning valmis edasi liikuma.

Kokku kasutas pilootprojektis Growby teadmisi kümme Eesti ambitsioonikat ettevõtet. Neist pooled suhtlesid projekti käigus üksnes robotiga digikanalite kaudu, teine pool ettevõtetest kohtus programmi jooksul ka inimmentoriga.

Kokkuvõtteid tehes selgus, et ettevõtjad väärtustasid kõrgelt nii digitaalset kui ka inimmentorit, nimetades mõlema puhul mitmesuguseid positiivseid aspekte. Growby plussideks peavad programmis osalejad roboti võimet jääda erapooletuks mis tahes idee puhul ja oskust jagada eksperditeadmisi. Leiti, et põhjendatud ja aus tagasiside paneb mõtlema ning edasi tegutsema.

Väga põnevaks ja õpetlikuks peeti kokkusaamisi teiste meeskondade ning inimmentoritega. Mitu osalejat leidis, et teiste tiimidega suhtlemine aitas neil enda ideed ellu viia.
Growby platvorm jääb pilootprojektis osalejatele avatuks aasta lõpuni. Kokkuvõtval üritusel lubasid kõik, et arendavad oma ettevõtet robot Growby abiga edasi.
Digitaalse kasvuprogrammi pilootprojekt sai alguse 2018. aasta aprillis ja kestis kolm kuud. Projektis osales kümme Eesti ettevõtet.

Kasvuprogrammi uude vooru saab kandideerida juba nüüd.


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.