Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Ettevõtlus - 21.06.2015
ettevõtlus | analüüs

77% ettevõtetest näeb Balti riikide konkurentsivõime paranemist

Baltikumi suuremate ettevõtete finantsjuhtide seas korraldatud SEB uuringu kohaselt usub 77% vastanutest, et 2020. aastani paraneb Eesti, Läti ja Leedu konkurentsivõime võrreldes Euroopa majandusega.

Baltikumis andsid kõige optimistlikuma hinnangu Leedu finantsjuhid, kellest 84% (vrd Läti 73% ja Eesti 69%) on arvamusel, et Balti riikide konkurentsivõime Euroopa majanduse suhtes tulevikus kasvab.

SEB Baltikumi ettevõtete panganduse juht Allan Parik: „Ettevõtetel tuleb endiselt konkurentsivõime parandamise nimel pingutada, ent tulemused on kõikuvad ning edugi on raske säilitada. Siiski on Balti ettevõtted veendunud, et järgmise viie aasta jooksul muutub Eesti, Läti ja Leedu majandus Lääne-Euroopa suhtes konkurentsivõimelisemaks. See omakorda nõuab suuri investeeringuid ning keskendumist uuendustele, kuna konkurentsivõimet ei saa tõsta madalate tööjõukulude, väljarände ja demograafilise olukorra arvelt. Ettevõtjad peavad seega näitama investeerimises ning uuenduste loomises ja kasutuselevõtmises suuremat aktiivsust.”

Balti ettevõtted on optimistlikud ka Euroopa majanduse järgmise viie aasta väljavaadete osas. 74% Leedu, 63% Läti ja 61% Eesti finantsjuhtidest usub, et 2020. aastani domineerivad Euroopa majanduses positiivsed suundumused. Läti finantsjuhid on Euroopa majanduse olukorra suhtes kõige skeptilisemad: 29% andis pessimistliku hinnangu, samas kui kõigest 10% Leedu ja Eesti juhtidest on samal arvamusel.

SEB Panga juhatuse esimees Riho Unt: „Hoolimata nii mõnestki riskist on Balti ettevõtete finantsjuhid üldiselt positiivselt meelestatud – nii ettevõtete tuleviku seisukohalt kui ka laiemas plaanis. Veel ühe olulise järeldusena on Balti riikide finantsjuhid üheselt kinnitanud, et pangad on ettevõtetele laenamise osas vastutulelikud. 71% Läti, Leedu ja Eesti ettevõtete esindajatest kinnitab, et pankade suhtumine ettevõtetele laenu anda on olnud kas positiivne või väga positiivne.”
SEB korraldas Balti riikide suurimate ettevõtete finantsjuhtidele mõeldud uuringu 2014. aasta veebruari lõpus ja märtsi alguses. Osa võttis umbes 200 ettevõtet Eestist, Lätist ja Leedust.

SEB Baltikumi finantsjuhtide uuring selgitab suurimate ettevõtete juhtide seisukohti teemadel nagu järgmise kuue kuu äritingimused, ettevõtete kõige olulisemad murekohad aastal 2014, kavandatud muutused töötajate arvus, Balti majanduse konkurentsivõime ning muud valdkonnad.

 


Silver Vohu
SEB kommunikatsioonijuht

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.