Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Auto - 09.10.2017
auto ostmine | autoliising

Viking Motors: 5 peamist viga tarbesõiduki ostmisel

Viking Motors: 5 peamist viga tarbesõiduki ostmisel Foto: Opel

Tarbesõiduki ostmine on ettevõttele suur, ent vajalik väljaminek, mis mõjutab ettevõtte kulusid järgmised kaks kuni viis aastat. Seetõttu on oluline, et leitakse just sobivaim tarbesõiduk vastavalt ettevõtte spetsiifikale.

Ostuprotsessi lihtsamaks läbiviimiseks toob Viking Motorsi tarbesõidukite müügijuht Kristjan Uuk välja peamised tarbesõiduki ostmisel tehtavad vead, mis ootamatut ja asjatud kulu võivad põhjustada.

Lugege lisaks: Kuidas käib auto liisimine ettevõttele

5 peamist viga tarbesõiduki ostmisel, mida tasub vältida

1. Ei arvestata kogukuluga

Sõiduki kulu pole ainult ostuhind, vaid sinna juurde tuleb arvestada ka auto hoolduskulud, kütusekulu, garantii pikkus, jääkväärtus ja kuluosade (piduriklotsid, kojamehed jne) vahetus. Kõrgema soetushinnaga sõidukil võib olla pikem garantii (näiteks Opeli tarbesõidukitel on 4 aastat), kõrgem jääkväärtus, madalam kütusekulu - kõik need langetavad sõiduki omamise kogukulu. Enne tarbesõiduki ostmist tasub kindlasti küsida hooldusgraafikut ja selle kulu, nii saab üsna selge pildi, kui kalliks või soodsaks valitud sõiduki omamine reaalselt kujuneb.

2. Valitakse ebasobiv masin

Kui sõidukiga on vaja vedada raskeid esemeid või suurt haagist, tasub kindlasti tähelepanu pöörata auto kandevõimele. Masina lubatud limiitide ületamisel võib tekkida liigne kulumine ning seetõttu tuleb sõidukit oodatust rohkem remontida. Ruumikuse ja kandevõime osas tasub mõelda ka tuleviku peale - missugused on nõuded tarbesõidukile kahe-kolme aasta pärast? Kui on ette näha veomahtude suurenemist, tasub pigem osta suurem sõiduk. Alternatiiviks võib olla kaks väiksemat masinat, kuid see eeldab lisajuhi olemasolu.

3. Ei pöörata tähelepanu juhi mugavusele

Tarbesõiduk on enamasti mõeldud töö tegemiseks ja ostuotsusel lähtutakse numbritest (rahaline kulu, kaubaruumi mõõtmed, kandevõime). Samas tasub sõidukiga alati ka proovisõitu teha ning mõelda juhi mugavusele. Testisõidul võivad selguda väiksed nüansid, mis vastavalt töö spetsiifikale teevad juhi tegutsemise mugavamaks või kiiremaks teevad - olgu see siis saatelehtede hoidmise tasku, käed-vabad lahendus, sisenemise-väljumise mugavus või lihtne ja nutikas lukustamise lahendus. Esmapilgul mitteolulised detailid võivad kaasa tuua ärilise kasu.

4. Autopark koosneb erinevatest markidest

Tihti on sõidukid soetatud erinevatest autofirmadest. Autopargi suurenedes muutub erinevate markide haldamine järjest keerukamaks, sest hoolduses ja remondis peavad sõidukid käima erinevatest asukohtades. Palju lihtsam ja ajaliselt kokkuhoidvam on omada ühe kaubamärgi sõidukeid - autopark on ühtsem ja hooldused saab teha samas asutuses. “Ka Opeli mudelivalikus on nii sõiduautol baseeruvaid tarbesõidukeid kui ka suuremaid nelikveolisi kaubikuid ja furgoonautosid, seega valikuvõimalusi jagub,” tõdes Uuk.
Lisaks annab suurem ostumaht kindlas esinduses võimaluse kaubelda paremad hinnatingimused.

Sobiva automargi valikul tasub arvestada hooldusvõrgu olemasolu - mõnel brändil on esindused ainult suuremates linnades, jättes muud piirkonnad toeta.

5. Lisavarustusele mõeldakse alles pärast ostmist

Sõltuvalt töö tüübist võib juht vajada erinevaid lisaseadmeid, millele ostuhetkel ei mõelda. Kullervedude juhtidel on vaja pidevalt klientidele helistada, sel juhul peaks käed-vabad süsteem peaks ohutust silmas pidades lausa kohustuslik olema. Kui juht peab pikemaid perioode auto seistes kabiinis istuma, tasub kindlasti investeerida salongi lisasoojendusse. Mõeldes lisavarustusele juba ostuhetkel, saab need kulud koheselt auto hinnale lisada - nii on igakuised kulud ühtlasemalt jaotunud ja paremini ette planeeritavad.

“Tarbesõiduki valimisel konsulteerige müügiesindajaga ja selgitage tehtava töö iseloomu,” lisas Uuk. “Samuti on mõistlik proovida erinevaid automarke, nii saab teha teadliku otsuse kindla kaubamärgi kasuks. Kui suudetakse vältida nimetatud viit peamist viga, toob uus tarbesõiduk ettevõttele maksimaalselt kasu ja hoiab kulud võimalikult väiksena.”

Kui olete tarbesõiduki välja valinud, täitke liisingutaotlus, kui aga soovite enne valiku tegemist oma liisinguvõimalusi arutada, siis kontakteeruge meiega aadressil .

 


Mihkel Külaots
vabakutseline ajakirjanik


Veel artikleid

Arhiiv

Uus sõiduk kiirelt ja mugavalt

Uus sõiduk kiirelt ja mugavalt

  • Uued ja kasutatud autod
  • Lihtne asjaajamine
  • Hea kindlustuspakkumine

Liisingust lähemalt

 

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.