Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Auto - 21.12.2015
autoliising

Uue auto liisimine on kiire ja mugav

Uue auto liisimine on kiire ja mugav Foto: SEB

Uue auto ostmiseks sobib paljudele just autoliising, sest oma säästudest selleks sageli ei piisa.

Uue auto liisimine – millistele nõuetele peab liisingutaotleja vastama?

Uue auto liisimisel peaks taotleja vastama allolevatele nõuetele: 

1. liisinguvõtja peab olema täisealine Eesti kodanik või omama pikaajalist elamisluba

2. liisingutaotlejal peab olema kindel töökoht, millel katseaeg lõppenud

3. sissetulekutest peab piisama olemasolevate laenukohustuste tasumiseks ja igapäevaseks toimetulekuks. Regulaarse sissetulekuna arvestatakse töötasu ja teisi tõendatavaid tulusid, milleks on näiteks üür, rent, toetus, stipendium jne.

4. kõigi laenu- ja liisingumaksete summa võib olla 30–50% netosissetulekust, täpsem määr sõltub sissetuleku suurusest ja ülalpeetavate arvust.

Millist tüüpi autoliisingut saab kasutada uue auto liisimisel?

Uue auto puhul pakutakse  kahte tüüpi autoliisingut:

  1. Kõige levinum liisinguvorm on kapitalirent, mis tähendab auto ostmist liisingufirma vahenditega. Liisingufirma maksab müüjale raha ja ostab auto välja. Teie tasute sõiduki eest igakuiselt osamakseid ja intressi ning auto kuulub kuni viimase osamakse tasumiseni liisingufirmale. Liisingu lõppedes saate teie automaatselt auto omanikuks.
  2. Teine võimalik liisinguvorm on kasutusrent, mis tähendab, et olete auto kasutaja ja pärast viimase osamakse tasumist automaatselt auto omanikuks ei saa. Küll aga võite lepingu lõppedes auto endale osta. Kui te seda ei soovi, siis võite sõiduki tagastada. Tagastatav auto peab olema heas korras – selle seisukord peab olema vastavuses sõidukite loomuliku ja ebaloomuliku kulumise määramise juhendiga. Kasutusrendiga võivad kaasneda piirangud liisinguvara kasutamiseks (nt läbisõidupiirang kilomeetrites).

Kuidas kujuneb liisingumakse?

Igakuise liisingumakse suurus oleneb sellest, kui suure sissemaksu teete, milline on intressimäär, lepinguperioodi pikkus ning kas ja kui suureks on määratud auto jääkmaksumus liisinguperioodi lõpuks. Ligikaudset liisingumakset saate arvutada liisingukalkulaatori abil. Ärge unustage, et liisingumaksetele lisanduvad kaskokindlustuse ning kohustusliku liikluskindlustuse maksed.

Kui olete auto välja valinud, täitke liisingutaotlus, kui aga soovite enne valiku tegemist oma liisinguvõimalusi arutada, siis kontakteeruge meiega

 


Martin Kõrv
SEB kliendikommunikatsioonijuht

 

 

Tutvuge teenuse tingimustega lehel seb.ee ja vajaduse korral pidage nõu asjatundjaga. Autoliisingu krediidi kulukuse esialgne määr on 3,77% aastas järgmistel näidistingimustel: sõiduki hind koos käibemaksuga 15 000 eurot, sissemakse 1500 eurot (10% sõiduki hinnast),  jääkväärtus 25% sõiduki hinnast, kasutusse võetav krediidisumma koos käibemaksuga 13 500 eurot, intressimäär 3,00% aastas krediidijäägilt (intressimäär koosneb kuue kuu euriborist ja marginaalist 3,00%; 25. novembril 2015 oli kuue kuu euribor –0,310%. Euribori negatiivne väärtus arvestatakse intressi arvutamisel võrdseks nulliga, lepingus fikseeritud euribor võib muutuda iga kuue kuu järel, marginaal on fikseeritud lepingu lõpuni), tagastamine viie aasta jooksul 60 igakuise annuiteetmaksena, mis esimesel kuuel kuul on 184,67 eurot, lepingu sõlmimise tasu 225 eurot, makstakse lepingu sõlmimisel. Kliendi makstav kogusumma on 16 602,55 eurot. Liisinguperioodil peab liisitud sõidukil olema kasko- ja liikluskindlustus. Kindlustamise kulusid ei ole kulukuse määras arvesse võetud.


Veel artikleid

Arhiiv

Uus sõiduk kiirelt ja mugavalt

Uus sõiduk kiirelt ja mugavalt

  • Uued ja kasutatud autod
  • Lihtne asjaajamine
  • Hea kindlustuspakkumine

Liisingust lähemalt

 

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.