Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Auto - 10.05.2017
auto ostmine | autoliising

Kuidas osta kasutatud autot välismaalt?

Kuidas osta kasutatud autot välismaalt? Foto: SEB

Kasutatud autot on mugav osta võimalikult lähedalt, sest tark oleks see enne oma silmaga või koos spetsialistiga üle vaadata. Kui aga koduturu valik jääb väikseks, tasub vaadata välismaale.

Saksamaalt või mujalt Lääne-Euroopast auto ostmist soosib sealne märkimisväärselt suurem valik ja vahel ka veidi soodsam müügihind. Ameerika autode huvilisel tasub kaaluda võimalust importida auto Eestisse USAst.

Tehke õige eelarve

Eelarvet kavandades arvestage peale müügihinna veel transpordikulude ja Eestis arvele võtmise tasudega. Ameerika Ühendriikidest või mõnest teisest väljaspool Euroopa Liitu asuvast riigist autot ostes on transpordikulud suuremad ning samuti tuleb tasuda tollimaks ja impordi käibemaks.

Kuidas auto välismaalt kätte saada?

Võimalusi on kaks:

  • minge kohale, leidke sobiv mudel ja sõitke pärast ostmist autoga ise Eestisse;
  • leidke vahendusfirma, kes tunneb sealset turgu ja rahvusvahelist müügiprotsessi.

Kui esimesel juhul on kuludeks teie enda reisikulud ja aeg, siis teisel juhul tuleb maksta teenuse osutajale vahendustasu. Vahendajale annate teada oma soovidest ja pärast otsingut pakub ta teile välja ühe või mitu sobivat sõidukit. Võimalik on valida mitme ostupaketi vahel: kõige lihtsam neist hõlmab enamasti ainult transporti, kallimad variandid sisaldavad ka ostueelset kontrolli ning garantiid.

Auto liisimisega välismaalt kaasnevad lisatingimused

Välismaalt ostetud auto liisimise soovi korral arvestage, et sõiduk tuleb enne liisimist välisriigis välja osta ja Eestisse toimetada. Seega peab teil endal või sõiduki vahendajal selleks raha olema.

Pärast seda, kui auto on Eestisse jõudnud, esitate liisinguandjale tavapärase taotluse koos vajalike dokumentidega. Liisinguandja vaatab auto üle ja määrab sellele turuväärtuse, mis võetakse aluseks maksimaalse krediidisumma arvutamisel. Olenevalt sõidukist ja teie finantsseisust võib omafinantseering jääda vahemikku 10–30% auto turuväärtusest.

Liisinguautot valides pidage silmas ka seda, et liisinguperioodi lõpuks ei tohi masin olla vanem kui viisteist aastat (eraisiku puhul). Näiteks viieaastase liisingu saate võtta kuni kümne aasta vanusele sõidukile.

Lugege lisaks: Kasutatud auto liisimine. Kuidas see käib?

5 olulist soovitust kasutatud auto ostmiseks välismaalt

Autovahendusportaali mobile.ee juhataja Silver Havamaa soovitab algajal ostjal kasutada kindlasti vahendaja abi või küsida kelleltki nõu: „Esimesel korral võib välismaalt sõiduki ostmine näida keeruline ja on palju asju, millele tuleb tähelepanu pöörata.“

Havamaa annab välisriigist auto soetajale viis soovitust.

  1. Ostke pigem ettevõttelt kui eraisikult. Eraisiku müügikuulutusi on Lääne-Euroopas nagunii väga vähe ja ettevõttelt ostes on risk väiksem.
  2. Pakkumine, mis on liiga hea, et olla tõsi, ilmselt ei olegi tõsi. Kui auto on teistest omataolistest tuhandeid eurosid soodsam, siis on tõenäoliselt tegemist petuskeemiga.
  3. Müüja profiil peaks olema informatiivne. Korrektse müüja puhul on avalikult näha tema nimi, telefoninumber, e-posti aadress ja tegevuskoha aadress. Ohumärgid on puudulik info müüja kohta, müügiportaalis tegutsemise lühike aeg, samuti näiteks müüdavate autode kinni kaetud numbrimärgid.
  4. Vaadake kõiki müüja pakkumisi. Kui tal on müügis ainult kolm-neli autot, siis on tegu väga väikese ettevõttega, kes võib igal hetkel äri sulgeda. Sel juhul on probleemi korral raske nõuet esitada. Ohumärk on ka see, kui müügis olevad sõidukid on pildistatud eri paikades: järelikult ei ole ettevõttel ühte alalist tegevuskohta või ta on need kuulutused teistelt kasutajatelt kopeerinud.
  5. Enne raha maksmist kontrollige, kas esitatud arve on nõuetekohane ja kas selle on saatnud sama ettevõte (mitte näiteks eraisik), mis on kirjas kuulutuses.

Mida teha, kui auto on välja valitud?

Kui soovite enne tegutsema asumist nõustamist, siis saatke meile teade - . Teiega võetakse ühendust, et kokku leppida individuaalne nõustamisaeg. Kui olete sobiva sõiduki juba Eestisse toonud, siis esitage personaalse liisingupakkumise saamiseks liisingutaotlus.

Lugege lisaks: Kasutatud auto ostmine ettevõttele (nii Eestist kui välismaalt)
 


Mihkel Külaots
vabakutseline ajakirjanik


Veel artikleid

Arhiiv

Uus sõiduk kiirelt ja mugavalt

Uus sõiduk kiirelt ja mugavalt

  • Uued ja kasutatud autod
  • Lihtne asjaajamine
  • Hea kindlustuspakkumine

Liisingust lähemalt

 

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.