Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Auto - 07.11.2018
auto ostmine

Kuidas käib auto omanikuvahetuse registreerimine?

Kuidas käib auto omanikuvahetuse registreerimine? Foto: unsplash.com

Auto omanikuvahetus ning ostu ja müügi registreerimine ei ole keeruline. Protsessi peaosalised on ostja ja müüja, kuid suhelda tuleb ka Maanteeameti, kindlustusandja ja vajaduse korral liisinguandjaga.

Auto omanikuvahetus liisinguga ostmisel

Kui auto ostetakse liisinguga, siis aitab protsessi korraldada ostja liisinguandja, kelle kliendihaldur

  • suhtleb juhul, kui eelmine omanik on võtnud autoliisingu teiselt ettevõttelt, selle liisinguandjaga ja organiseerib vajalikud dokumendid;
  • organiseerib pärast seda, kui ostja on liisingulepingu allkirjastanud ja arve tasunud, auto omanikuvahetuse registreerimise Maanteeameti e-keskkonnas.

Pange tähele, et ostja võib põhjendust toomata liisingulepingust 14 päeva jooksul taganeda. Enne seda tähtpäeva liisinguandja müüjale raha üle ei kanna. Ka müüjal puudub otsene kohustus enne 14 päeva möödumist auto ostjale üle anda.

Lugege lisaks: Milline näeb välja autoliisingu võtmise protsess?

Auto omanikuvahetus liisinguta ostmisel

Kui tehingu rahastamisel ei kasutata liisingut, siis vormistavad osalised ise ostu-müügilepingu ja seejärel registreerivad omanikuvahetuse kas Maanteeametis.

Maanteeameti e-keskkonnas peab omanikuvahetuse algatama sõiduki registrijärgne omanik. Ostja peab toimingu samas keskkonnas viie päeva jooksul lõpule viima. Auto registreerimistunnistuse saadab Maanteeamet uuele omanikule enamasti postiga.

Ärge unustage kindlustust!

Kui auto vahetab omanikku, siis läheb liikluskindlustuse leping ning selle lõpetamise õigus automaatselt üle uuele omanikule.

Kui Maanteeametis toimuva omanikuvahetuse täpne kuupäev on kokku lepitud, siis võib auto

  • müüja teha kindlustusandjale avalduse, et tema lepingud lõpetataks soovitud kuupäeval (sel juhul ei lähe kindlustuse ettemaks üle uue omaniku lepingule). Oluline on, et avaldus oleks tehtud enne registrikande tegemist;
  • uus omanik leppida nii liiklus- kui ka kaskokindlustuse pakkujaga tingimustes kokku.  Lepingud saab sõlmida peale registrikande tegemist.

Lugege lisaks: 4 võimalust autoostu finantseerimiseks

 


Mihkel Külaots
vabakutseline ajakirjanik

 


Veel artikleid

Arhiiv

Uus sõiduk kiirelt ja mugavalt

Uus sõiduk kiirelt ja mugavalt

  • Uued ja kasutatud autod
  • Lihtne asjaajamine
  • Hea kindlustuspakkumine

Liisingust lähemalt

 

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.