Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Auto - 15.01.2016
autoliising

Kasutatud auto liisimine. Kuidas see käib?

Kasutatud auto liisimine. Kuidas see käib? Foto: SEB

Kasutatud auto liisimine ei ole väga keeruline ja enamasti sujub kõik kenasti, kui see tegevus hoolikalt läbi mõelda ja liisinguandjaga nõu pidada.

Liisingutingimused sõltuvad alati valitud sõidukist ja liisingu taotlejast. Kirjeldame lähemalt, mida enne kasutatud auto liisimist võiks teada ja milliseid tingimusi peaks kindlasti silmas pidama.

Kasutatud auto liisimine

Enne tegutsema asumist on otstarbekas ennast liisingu liikidega kurssi viia.

Kõige levinum liisinguvorm on kapitalirent, mis tähendab auto ostmist liisingufirma vahenditega. Liisingufirma maksab müüjale raha ja ostab auto välja. Teie tasute sõiduki eest igakuiselt osamakseid ja intressi ning auto kuulub kuni viimase osamakse tasumiseni liisingufirmale. Liisingu lõppedes saate teie automaatselt auto omanikuks.

Teine võimalik liisinguvorm on kasutusrent, mis tähendab, et olete auto kasutaja ja pärast viimase osamakse tasumist automaatselt auto omanikuks ei saa. Küll aga võite lepingu lõppedes auto endale osta. Kui te seda ei soovi, siis võite sõiduki tagastada. Tagastatav auto peab olema heas korras – selle seisukord peab olema vastavuses sõidukite loomuliku ja ebaloomuliku kulumise määramise juhendiga. Kasutusrendiga võivad kaasneda piirangud liisinguvara kasutamiseks (nt läbisõidupiirang kilomeetrites).

Kasutatud auto liisinguga on seotud päris palju informatsiooni, mis tähendab, et kui midagi jääb iseseisvalt uurides teile arusaamatuks, tasub kindlasti pangast lisainformatsiooni küsida.

Kasutatud auto liisingusoovi puhul pange tähele mõningaid piiranguid:

  • sõiduki hind. Tihti on liisingusse võetavale kasutatud autodele seatud miinimumhind;
  • auto vanus. Enamasti ei tohi liisinguperioodi lõpus sõiduki vanus olla üle 13 aasta;
  • sõiduki müüja. Kasutatud auto liisimine ja kogu sellega seotud protsess sujub kõige kiiremini ja mugavamalt siis, kui ostate auto SEB koostööpartnerilt. Seega tasub esmalt uurida nende müügipakkumisi – võib-olla on teile sobiv sõiduk müügil just mõne SEB koostööpartneri juures. Samuti võite selle leida SEB-s müügis olevate sõidukite nimekirjast.

Mida teha, kui auto on välja valitud?

Kui soovite enne tegutsema asumist nõustamist, siis saatke meile teade - . Teiega võetakse ühendust, et kokku leppida individuaalne nõustamisaeg. Kui olete sobiva sõiduki välja valinud, siis esitage personaalse liisingupakkumise saamiseks liisingutaotlus.

 


Martin Kõrv
SEB kliendikommunikatsioonijuht

 

 

Tutvuge teenuse tingimustega lehel seb.ee ja vajaduse korral pidage nõu asjatundjaga. Autoliisingu krediidi kulukuse esialgne määr on 3,77% aastas järgmistel näidistingimustel: sõiduki hind koos käibemaksuga 15 000 eurot, sissemakse 1500 eurot (10% sõiduki hinnast),  jääkväärtus 25% sõiduki hinnast, kasutusse võetav krediidisumma koos käibemaksuga 13 500 eurot, intressimäär 3,00% aastas krediidijäägilt (intressimäär koosneb kuue kuu euriborist ja marginaalist 3,00%; 25. novembril 2015 oli kuue kuu euribor –0,0310%. Euribori negatiivne väärtus arvestatakse intressi arvutamisel võrdseks nulliga, lepingus fikseeritud euribor võib muutuda iga kuue kuu järel, marginaal on fikseeritud lepingu lõpuni), tagastamine viie aasta jooksul 60 igakuise annuiteetmaksena, mis esimesel kuuel kuul on 184,67 eurot, lepingu sõlmimise tasu 225 eurot, makstakse lepingu sõlmimisel. Kliendi makstav kogusumma on 16 602,55 eurot. Liisinguperioodil peab liisitud sõidukil olema kasko- ja liikluskindlustus. Kindlustamise kulusid ei ole kulukuse määras arvesse võetud.


Veel artikleid

Arhiiv

Uus sõiduk kiirelt ja mugavalt

Uus sõiduk kiirelt ja mugavalt

  • Uued ja kasutatud autod
  • Lihtne asjaajamine
  • Hea kindlustuspakkumine

Liisingust lähemalt

 

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.