Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Auto - 05.05.2017
auto ostmine | autoliising

7 soovitust, mis aitavad kaasa liisingutaotluse positiivsele vastusele

7 soovitust, mis aitavad kaasa liisingutaotluse positiivsele vastusele Foto: SEB

Auto ostmine võib ostja teadmatusest või valesti käitumise tõttu oodatust pikemaks venida või hoopis nurjuda. Seetõttu aitavad õiged teadmised liisingu taotlemisest protsessi lihtsamalt läbida. Siin on 7 soovitust, millest kinnipidamisel suurendate positiivse vastuse saamise tõenäosust ning hoiate kokku oma aega.

1. Arvuta, kui kallist autot saad lubada

Teades oma igakuiseid sissetulekuid ja väljaminekuid, arvutage välja igakuine summa, mille saate kasutada autokuludeks (sh kindlustused, kütus, hooldused). Kasutage autoliisingu kalkulaatorit, et leida enda võimalustele sobiv hinnaklass. Liisingu taotlemine ei ole mõttekas autole, mille igakuist liisingumakset te tasuda ei suuda.

2. Valige liisingu tingimustele vastav auto

Liisinguga ostetava auto hind peab reeglina olema suurem kui 3 000 eurot. Sõiduk ei tohi liisinguperioodi lõppedes olla vanem kui 16 aastat ning läbisõit ei tohi üldjuhul olla suurem kui 250 000 km. Kui on soov osta vanem, soodsam või suurema läbisõiduga auto, siis tasub ostu finantseerimiseks kasutada väikelaenu.

3. Valige välja konkreetne auto

Liisingutaotlus tasub koostada ainult konkreetsele autole, mille olete välja valinud. Mitme kaalumisel oleva autovariandi liisingu küsimise puhul võite anda liisingutaotluse menetlejale valesignaali, justkui te pole lõplikuks ostuotsuseks veel valmis ja et teil ei ole taotlemisega kiiret.

Vaadake lisaks: VIDEO: Millele pöörata tähelepanu kasutatud auto ülevaatamisel?

4. Pangaga suhtlemisel olge avatud ja aus

Kirjutage täpselt lahti kohustused, haridustase, ülalpeetavad ja kõik muud küsimused, mida taotluses küsitakse. Ankeedis pole ükski rida niisama ja mitmed nõuded tulevad seadusest. Kui ilmnevad ebakõlad andmete vahel, kulub nende kontrollimisele ja täpsustamisele rohkem aega ning positiivse vastuse saamine viibib selle võrra. Kui liisinguhaldur esitab täpsustavaid küsimusi, on tark tegu neile operatiivselt ka vastata.

5. Selge sissetulekute ja kohustuste info

Sissetulekusse arvestatakse regulaarselt laekuv sissetulek, enamasti palk. Ebaregulaarseid sissetulekuid liisinguvõimekuse arvutamisel arvesse ei võeta. Liisingu saamine sõltub ennekõike liisingutaotleja maksevõimest ehk sissetulekute ja kohustuste suhtest. Seniste kohustuste igakuised kuumaksed koos uue liisingumaksega ei tohiks ületada 50% taotleja netosissetulekust.

6. Ostke auto SEB koostööpartneri käest

Kui automüüjaks on eraisik või ettevõte, mis ei ole SEB koostööpartner, peab liisingutaotlusega lisaks esitama pangale ka hindamisakti ning sõiduki omandiõigust tõendavad dokumendid. SEB koostööpartneri käest ostes ned dokumente eraldi esitada pole vaja.

7. Täitke liisingutaotlus võimalusel internetipangas (kui kodupangaks on SEB)

Kuivõrd teie andmed on internetipangas juba eeltäidetud, hoiate kokku oma väärtuslikku aega, säästes end isikuandmete uuesti sisestamisest. Kui te ei ole SEB klient, siis täitke autoliisingu taotlus meie kodulehel.

 


Mihkel Külaots
vabakutseline ajakirjanik


Veel artikleid

Arhiiv

Uus sõiduk kiirelt ja mugavalt

Uus sõiduk kiirelt ja mugavalt

  • Uued ja kasutatud autod
  • Lihtne asjaajamine
  • Hea kindlustuspakkumine

Liisingust lähemalt

 

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.