Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Auto - 09.06.2017
auto ostmine | autoliising

4 kasulikku soovitust korraliku kasutatud auto ostmiseks

4 kasulikku soovitust korraliku kasutatud auto ostmiseks Foto: Møller Auto

Anname teile neli kasulikku soovitust, mida meeles pidades ja arvestades leiate väärtusliku teise ringi auto. Soovitusi jagab Møller Auto Mustamäe kasutatud autode müügijuht Lauri Lemmik.

1. Kontrollige auto tausta interneti kaudu

Esimene kokkupuude potentsiaalse soetatava autoga toimub suuremalt jaolt müügiportaalis, kust saate muu hulgas teada auto registreerimismärgi ja VIN-koodi. Selle info põhjal võite Eestis registreeritud ja sõitnud auto tausta kontrollida:

Kui teil tekib auto märgete kohta küsimusi, siis paluge kindlasti müüjalt selgitust.

2. Pöörduge automargi esindusse

Kui soovite kasutatud autot ostes tunda ennast täiesti kindlalt, siis soetage sõiduk automargi esindusest. Sel juhul saate tuvastada ka auto võimalikud kaskokindlustuse juhtumid (neid liikluskindlustuse fondi lehel ei ole).

3. Uurige hooldusraamatut

Varem vaadati auto läbisõidumõõdiku näitu ja selle põhjal järeldati, mis seisukorras auto on. Nüüd küsib teadlik ostja kinnituseks ka hooldusraamatut.

Lisaks õlivahetustele on oluline teada kogu remondiajalugu. Mida paremini on auto hooldatud, seda väiksemad on teie tulevased püsikulud. Näitena võime tuua hambaarstil käimise, juhul kui käime ainult kontrollis ja auke ei lase parandada, siis lõpptulemusena hakkab haiget tegema.

Auto seisukord ei olene alati läbisõidust: näiteks võib 200 000 km sõitnud auto olla paremas tehnilises seisukorras kui 100 000 km läbinud masin. Seega on täiesti mõistlik vaadata ka suurema läbisõiduga autosid, mis on korrapäraselt hooldatud.

Vaadake videot: Millele pöörata tähelepanu kasutatud auto ülevaatamisel? 

4. Eelistage automüüjana usaldusväärset ettevõtet

Mõnikord tekib auto värskel omanikul probleem, millega ta sooviks auto müüja poole pöörduda. Kui müüjaks on olnud eraisik, siis saab ostja parimal juhul loota müüja vastutulelikkusele. Halvimal juhul tuleb ostjal kahetseda oma kergeusklikkust.Turule on tulnud ka müüjad, kes esitlevad end juriidilise isikuna, kuid kaovad pärast tehingut nagu vits vette.

Seega on ainus kindel lahendus hea majandusajaloo ja usaldusväärse taustaga automüügiettevõte, kes hoolitseb selle eest, et klient oleks rahul ning õnnelik. Autot vahetatakse enamasti paari-kolme aasta tagant ja väärt automüüja juurde tullakse tagasi. Seepärast annab õige automüügifirma endast parima, et leida just teile sobiv masin.

Lugege lisaks: 7 soovitust, mis aitavad kaasa liisingutaotluse positiivsele vastusele

Kui aga olete auto juba välja valinud, täitke liisingutaotlus, kui soovite enne valiku tegemist oma liisinguvõimalusi arutada, siis kontakteeruge meiega .

 

 

Lauri Lemmik
Møller Auto Mustamäe kasutatud autode müügijuht

 


Veel artikleid

Arhiiv

Uus sõiduk kiirelt ja mugavalt

Uus sõiduk kiirelt ja mugavalt

  • Uued ja kasutatud autod
  • Lihtne asjaajamine
  • Hea kindlustuspakkumine

Liisingust lähemalt

 

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.