Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Auto - 09.03.2018
auto ostmine | autoliising

4 asja, mida jälgida esindusest uue auto ostmisel

Esindusest uue auto ostmine on põnev protsess, mille käigus tunded, eelistused ja ratsionaalsus omavahel tugevalt põimuvad, tehes masina valimise raskeks. Selleks et ostetud autoga ei kaasneks hiljem ebameeldivaid üllatusi, tasub meeles pidada nelja alljärgnevat soovitust. Soovitused on kokku pannud Møller Auto Mustamäe sõiduautode müügijuht Arti Männi.

1. Arvutage välja kuupõhine kasutushind

Auto ostumaksumus on kindlasti oluline kriteerium. Samas ei pöörata sageli tähelepanu autoga seotud püsikuludele, nagu korraline hooldus ning kütuse-, kindlustus- ja finantseerimiskulud.

Enne ostu uurige, kui suured on konkreetse sõiduki hoolduskulud. Sel juhul saate nendega ostuotsust tehes arvestada. Siin võivad eri tootjate autode vahel olla suured erinevused.

Kasutusrendi kuumakse oleneb eelkõige kasutusperioodist, läbisõidust ja automargist. Mida paremini auto oma turuhinda hoiab, seda madalam on üldjuhul kasutusrendi kuumakse. Liisingukalkulaatoriga saate välja arvutada, milliseks kujuneb soovitud summa orienteeruv igakuine liisingmakse.

Lugege lisaks: 7 soovitust, mis aitavad kaasa liisingutaotluse positiivsele vastusele

2. Tehke pikem proovisõit

Tihti ostetakse auto ilma proovisõiduta või tehakse lühike katsetus, mis paraku ei anna terviklikku tunnetust. Autot tuleks kindlasti proovida pikemalt. Nii saate parema kogemuse, kuidas masin käitub linnaliikluses ja maanteel. Juhitavus, müraisolatsioon ja autojuhti abistavad funktsioonid tulevad hästi välja just maanteel. Ühtlasi võimaldab pikem proovisõit näha masina tegelikku, teie sõidustiilile vastavat kütusekulu.

3. Arvestage kavandatava kasutusaja ja läbisõiduga

Kui valite bensiini-, diisel- ja gaasimootori vahel, siis mängivad olulisimat rolli kavandatav kasutusperiood ning läbisõit. Diisel- või gaasimootoriga auto soetusmaksumus on suurem kui samaväärsel bensiinimootoriga sõidukil. Samas võib suurema läbisõidu puhul diisel- või gaasimootoriga masina kogukulu jääda bensiinimootoriga auto omast väiksemaks.

Seepärast küsige automüüjalt, millise kütusega masin on teie kasutusviisi puhul majanduslikult soodsaim.

Arvestage ka asjaoluga, et bensiini-, diisel- ja gaasimootoriga autodel on erinev sõidudünaamika.

Lugege lisaks: Uue auto ostmine – peamised asjad, millele tuleb mõelda

4. Valige küllaldane ohutusvarustus

Mugavusvarustusest on tänapäeval saanud pigem ohutusvarustus. Parkimisandurid, tagurduskaamera, pimenurgaandur, reastumis- ja ummikuabiline ning ees sõitvat autot jälgiv kiirushoidik vähendavad õnnetusse sattumise riski.

Iga õnnetus toob kaasa kulu, olgu selleks siis otsene kindlustuse omavastutus või muu remondikulu. Halvemal juhul võivad avariis kannatada ka inimesed. Seepärast valige auto soetamisel selline lisavarustus, mis suurendaks liikluses teie ohutust.

Kui olete auto välja valinud, täitke liisingutaotlus, kui aga soovite enne valiku tegemist oma liisinguvõimalusi arutada, siis kontakteeruge meiega aadressil .

 


Arti Männi
Møller Auto Mustamäe sõiduautode müügijuht

 


Veel artikleid

Arhiiv

Uus sõiduk kiirelt ja mugavalt

Uus sõiduk kiirelt ja mugavalt

  • Uued ja kasutatud autod
  • Lihtne asjaajamine
  • Hea kindlustuspakkumine

Liisingust lähemalt

 

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.