Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Äriklient

Valuuta forward- ehk tähtpäevatehing

 

Forward- ehk tähtpäevatehinguid saate teha finantsturgude kliendilepingu raames. Forward-tehing on kindla koguse ühe valuuta ost või müük teise valuuta vastu fikseeritud kursiga kindlaksmääratud ajal tulevikus.

Tehingu sõlmimise päeval lepitakse kokku valuutapaar, tehingu kurss ja reaalsete kannete tegemise väärtuspäev. Forward- ehk tähtpäevakursi arvutamiseks liidetakse hetkekursile või lahutatakse sellest vastavate valuutade intressimäärade erinevusest tulenevad punktid.

Kokkulepitud forward-tehingust pole võimalik loobuda.
Kliendile, kes tegutseb sageli välisturul, on forward-tehing tõhus ja kõige odavam valuutariskide maandamise vahend. Kui ettevõte tulevikuks valuutakursi fikseerib, ei ole ta enam mõjutatud valuutaturu liikumisest.

Tehinguid saate sõlmida SEB Markets osakonnaga pangapäevadel kella 9–17 telefonil 665 6610.

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.