Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Äriklient

Interneti kaardimakse teostamine ja tühistamine


Tehingu teostamine

 • Klient valib kaupmehe internetipoes välja sobiva kauba, kinnitab tellimuse ja valib makseviisiks kaardimakse.
 • Kaupmehe programm koostab päringu, mis allkirjastatakse elektrooniliselt ning päring edastatakse Nets Estonia serverile.
 • Tehingu tegemise käigus siseneb klient automaatselt Nets Estonia makselehele, kus ta sisestab oma kaardi numbri, kaardi kehtivusaja, kaardi turvakoodi (CVV- Card Verification Value) ning oma nime.
 • Nets Estonia saadab autoriseerimispäringu kaardiomaniku panka.
 • Tehingu kinnitus kuvatakse kliendile ning tehingu tagasiside saadetakse ka kaupmehele.

  Kaupmees saab kliendi jaoks koostada:
  1. kviitungi; tagasiside saadetakse kaupmehele HTTP-päringuga;
  2. kviitungi koos lingiga, kuhu klõpsates saadetakse tagasiside HTTP-päringuga kaupmehe internetipoe serveri tarkvarale ja klient suunatakse tagasi kaupmehe internetipoe lehele;
  3. HTML-lehe, mis suunab kliendi automaatselt kaupmehe internetipoodi, kus kaupmees ise kujundab kviitungi.

Lisaks saavad kaupmehed teenuse raames interneti kaudu jooksvalt jälgida oma kaarditehingute aruandeid (saadetud ja saatmata tehingute aruanne, samuti on võimalik kontrollida mitmeid kuid varem teostatud tehingu detaile - mis tüüpi kaardiga ostu eest tasuti, milline oli summa, mis kell tehing teostati ja millal saadeti tehingud panka töötluseks jne.).


Tehingu tühistamine

 • Kui tehing ei ole veel panka saadetud, st tehing on tehtud samal päeval, saab Kaupmees soovi korral mugavalt tehingu tühistada (vt. juhend).
 • Kui tehing on panka saadetud, kirjutage vabas vormis avaldus tehingu tühistamiseks ning lisage originaaltehingu kviitung. Saatke avaldus Nets Estonia AS-i e-posti aadressile või faksige numbrile 671 1420.

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.