Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Äriklient

SEPA info

Täheühend SEPA (Single Euro Payments Area) tähistab Euroopa Liidu ühtset euromaksete piirkonda. Ühisraha euro kasutuselevõtmisega tekkis vajadus ka ühtsete makseteenuste standardite järele, et inimesed saaksid sooritada euromakseid üle Euroopa sama lihtsalt kui oma kodumaa piires. Euroopa Parlament ja Euroopa Liidu Nõukogu andsid 2012. aastal välja SEPA määruse, mille järgi peavad kõik euromaksed olema üle viidud ühtsetele standarditele ja vastama ühesugustele tehnilistele nõuetele hiljemalt 1. veebruariks 2014.

SEPA määruse eesmärk on muuta rahaasjade ajamine mugavamaks, tugevdada Euroopa siseturgu, tõhustada konkurentsi ja efektiivsust ning aidata kaasa piirkonna majandusarengule. Üleminek ühtsetele standarditele tõi endaga kaasa muudatusi nii ettevõtetele kui ka eraklientidele.

Muudatused nõuavad arendusi ka ettevõtte majandustarkvaras. Seega tuleb ettevõtjal ühendust võtta oma majandustarkvara haldajaga ja planeerida vajalikud süsteemimuudatused.

Peamised muudatused ärikliendile

  1. Muutus kontonumbrite standard: kasutusele jääb vaid rahvusvaheline kontonumber IBAN.
  2. Muutus maksete ja konto väljavõtete sõnumivorming – kasutusele võeti standardile ISO20022 XML vastav vorming. Klientidele on selle kasutuselevõtuks antud ülemineku periood kuni 01.02.2016.
  3. Euroopa Parlamendi ja Nõukogu Määruse nr 260/2012 nõuete täitmiseks teeme muudatuse kontoväljavõtetes. Alates 28.03.2016 kasutame internetipangas kontoväljavõtetes saaja/maksja pankade väljadel ainult BIC koode. Seni kasutusel olnud kolmekohalised pankade siseriiklikud tunnuskoodid (nt 401,767 jt) asendatakse rahvusvaheliste pankade tunnuskoodidega ehk BIC koodidega (nt 401=EEUHEE2X). BIC koodid esinevad järgmistes väljavõtetes: ISO XML, CSV, kontoliikumiste aruanne ja elektrooniline väljavõte.
  4. Riigisisene makse läks üle ühtse standardi kohasele Euroopa maksele (SEPA makse)
  5. Lõppes otsekorralduse teenuse osutamine ning toimus üleminek e-arve teenusele

Küsimuste korral pöörduge palun SEB-s oma ettevõtte kliendihalduri poole, võtke ühendust klienditoe telefonil 665 5100 või aadressil .

Kasulikud lingid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.