Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Äriklient

Konto avamine välismaal registreeritud ettevõttele

Välismaal registreeritud juriidilise isiku arvelduskonto avamisel SEB-s on vaja esitada järgmised dokumendid:

  • registreerimistunnistus (kui ettevõte on registreeritud viimase kuue kuu jooksul) või registri väljavõte (mitte vanem kui kuus kuud);
  • põhikiri või ühinguleping;
  • dokument omanike kohta;
  • dokument juhtorgani (juhatuse või tegevdirektori) valimise või määramise kohta;
  • esindusõigust tõendav dokument (nt volikiri, registri väljavõte esindusõigusliku isiku kohta, pädeva organi otsus vms);
  • kodupanga soovituskiri, mis sisaldab konto avamise kuupäeva ja hinnangut kliendisuhtele;
  • kui Euroopa Liidu liikmesriigis registreeritud juriidiline isik soovib saada käibemaksusoodustust, siis tuleb panka esitada vastav tõend asukohariigi maksuametist;
  • offshore-äriühing peab esitama ka tõendi aastamaksu tasumise kohta (Certificate of Good Standing), mis ei tohi olla vanem kui kuus kuud.

Vajaduse korral võime küsida täiendavaid dokumente.

Küsimuste tekkimisel võtke palun ühendust mitteresidentide kliendisuhete osakonnaga aadressil .
Väljaspool Eestit registreeritud ettevõtete kliendihaldurite kontaktid

Kõik SEB-le esitatud dokumendid peavad olema

  1. originaalid või notariaalselt tõestatud või sellega võrreldavalt kinnitatud koopiad ja
  2. legaliseeritud või legaliseerimist asendava tunnistusega (apostille) kinnitatud.

Võõrkeelsete asutamisdokumentide korral on pangal õigus nõuda dokumentide notariaalselt kinnitatud või vandetõlgi tehtud eestikeelset tõlget. Kui asutamisdokumendid on inglis- või venekeelsed, siis tõlget ei nõuta.

Välismaa äriühingu Eestis tegutsev filiaal esitab äriregistrikaardi koopia. Välisriigi saatkond või esindus Eestis esitab Eesti Vabariigi Välisministeeriumi kinnituse välisriigi esinduse avamise kohta Eestis. Kinnitusele peavad olema märgitud esinduse asukoht (aadress) ning andmed esinduse juhi kohta.

Kõik dokumendid vaatame läbi kümne pangapäeva jooksul.

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.