Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Äriklient

Euroopa maksed

Euroopa maksed

Euroopa makse tehke ärikliendi internetipangas

 • Maksed eurodes teise Eesti panka või Euroopa Majanduspiirkonda
 • Kiire ja mugav
 • Pangasisene makse laekub saaja kontole kohe
 • Soodne
 • Ekspressmakse võimalus

Ühtne euromaksete ala (Single Euro Payments Area e SEPA) võimaldab terves Euroopa Majanduspiirkonnas (kaasa arvatud Šveits ja Monaco) teha makseid samadel tingimustel.

Teen makse internetipangas

 • Makse valuuta on euro.
 • Maksele on märgitud korrektne saaja IBAN ja kui saaja pank asub väljaspool Eesti Vabariiki, siis ka saaja panga BIC-kood.
 • Teenustasutüüp on kulud kahasse (SHA).
 • Euroopa makse jõuab saaja panka üldjuhul samal arvelduspäeval, kui makse on edastatud panka enne kella 16.30, kuid sõltuvalt saaja pangast võib see jõuda saaja kontole ka  järgmisel arvelduspäeval.
 • Makse saaja pank asub Euroopa Liidu liikmesriigis (Austria, Belgia, Bulgaaria, Eesti, Hispaania, Holland, Horvaatia, Iirimaa, Itaalia, Kreeka, Küpros, Leedu, Luksemburg, Läti, Malta, Poola, Portugal, Prantsusmaa, Rootsi, Rumeenia, Saksamaa, Slovakkia, Sloveenia, Soome, Suurbritannia, Taani, Tsehhi, Ungari), Norras, Islandil, Liechtensteinis, Monacos või  Šveitsis.
 • Euroopa makse võimaldab edastada saajale lisaks tavapärasele makse selgitusele täiendavat infot: maksja maksetunnust (originator’s reference number) ning maksja või saaja identifitseerimistunnust.
 • Pankadevaheline arveldus toimub viis korda päevas ja järgnevatel kellaaegadel:
  Arvelduskliiringu kellaaeg kliiringu liikmele (EET)
  08:00
  10:00
  12:30
  15:00
  17:00

Pangasisene makse

Makse jõuab saaja kontole üldjuhul kohe, aga mitte hiljem kui ühe tunni jooksul. Kui makse jõuab panka pärast kella 22, kantakse see saaja kontole ühe tunni jooksul, kuid konto väljavõttes võib pank kajastada seda ka järgmise päeva tehinguna.

Euroopa ekspressmakse

Euroopa ekspressmakse on makse eurodes, mida saab teha ainult euroala riikidesse. Euroala riigid on Austria, Belgia, Eesti, Hispaania, Holland, Iirimaa, Itaalia, Kreeka, Küpros, Leedu, Luksemburg, Läti, Malta, Portugal, Prantsusmaa, Saksamaa, Slovakkia, Sloveenia, Soome.
Euroopa ekspressmakse jõuab saaja panka samal arvelduspäeval, kui makse on edastatud panka enne kella 17.45. Makse arveldatakse reaalaja arveldussüsteemi Target 2 kaudu, mille  reeglitest tulenevalt peab saaja pank  kandma laekumise saaja kontole hiljemalt kahe tunni jooksul pärast maksejuhise saabumist saaja panka.

Teenustasude ajatamine

Kui soovite, et võtame päeva jooksul tehtud tehingute eest teenustasu maha ühe kandega päeva lõpus või järgmise kalendripäeva alguses, siis pakume Teile võimalust teenustasud ajatada, sõlmides selleks lepingu Ärikliendi internetipangas. Teenustasude ajatamise ja suunamise lepingu raames on Teil võimalik määrata ka arvelduskonto, millelt pank hakkab edaspidi teenustasusid maha arvama.
Loen lähemalt teenustasude ajatamisest

Suure osa maksetest teete tõenäoliselt kuust kuusse samadele makse saajatele. Niisugused regulaarsed maksed teeme Teie eest automaatselt püsikorralduse alusel. Teie ettevõtte kontol peab vaid vajalik summa õigel kuupäeval olemas olema.

Riigilõivu on mugav maksta, sest paljud riigiasutused saavad lõivu laekumist kontrollida kohapeal interneti kaudu. Mitmes asutuses saate riigilõivu tasuda ka SEB deebetkaardiga.

Kuidas riigilõivu mugavalt maksta

 • Tasuge riigilõiv internetipangas tavalise maksena.
 • Lõivu tasumise tõendamiseks trükkige maksekorraldus välja ja võtke asutusse kaasa või saatke panga poolt digitaalselt allkirjastatud maksekorraldus vajalikku asutusse e-kirja teel.
 • Selleks, et lõivu laekumist saaks kontrollida, andke riigiasutusse jõudes teada, kui olete lõivu maksnud internetipanga kaudu.

SEB deebetkaardiga on võimalik riigilõivu tasuda järgmistes asutustes

 • Politsei- ja Piirivalveameti kodakondsus- ja migratsiooniosakonna teenindusbürood
 • Tallinna Perekonnaseisuamet
 • Harju Maakohus
 • Tartu Maakohtu Valga kohtumaja
 • Maanteeameti liiklusregistri bürood
 • Maksu- ja Tolliameti maksu- ja tollikeskuste teeninduskohad

Arveldustingimused

Väljaminev makse Pangakontor, telefonipanga operaator Elektroonilised kanalid (k.a püsikorraldus, pangalingi makse)
1. Pangasisene makse (8)    
eurodes 2,30 eurot (1) 0,16 eurot (2)
välisvaluutas 3 eurot 2 eurot
kontosisene konverteerimine tasuta tasuta
2. Euroopa makse (3, 8)    
tavaline makse 3,50 eurot (1) 0,38 eurot (2)
ekspressmakse (4) 35 eurot 30 eurot
3. Välismakse    
tavaline makse    
- kulud kahasse (5) 10 eurot 6 eurot
- täissummas saajale (5, 6) 30 eurot 26 eurot
kiirmakse    
- kulud kahasse (5) 16 eurot 14 eurot
- täissummas saajale (5, 6) 36 eurot 34 eurot
ekspressmakse eurodes    
- kulud kahasse (5) 35 eurot 30 eurot
- täissummas saajale (5, 6) 55 eurot 50 eurot
ekspressmakse välisvaluutas (9)    
- kulud kahasse (5) 50 eurot 39 eurot
- täissummas saajale (5, 6) 70 eurot 59 eurot
4. Koondsummas debiteerimisega maksejuhis  (7)   0,16 eurot
maksejuhises olev pangasisene makse   tasuta
maksejuhises olev Euroopa tavaline makse   0,38 eurot
5. Maksetehingu täitmiseks kasutatavad valuutakursid    
summa alla 10 000 euro või selle ekvivalent muus valuutas debiteerimise hetkel pangas kehtiv vastava valuuta ülekande ostu- või müügikurss debiteerimise hetkel pangas kehtiv vastava valuuta ülekande ostu- või müügikurss
summa alates 10 000 eurost või selle ekvivalent muus valuutas panga määratud turukurss, kui makse tehakse arvelduspäeval kella 9-17. Muul ajal tehtud maksel kasutatakse debiteerimise hetkel pangas kehtivat vastava valuuta ülekande ostu-või müügikurssi. panga määratud turukurss, kui makse tehakse arvelduspäeval kella 9-17. Muul ajal tehtud maksel kasutatakse debiteerimise hetkel pangas kehtivat vastava valuuta ülekande ostu-või müügikurssi.

(1) SEB 60+ paketi omanikele telefonipanga operaatori vahendusel – 0,19 eurot.
(2) Postipanga kaardiga sularahaautomaadis 0,45 eurot.
(3) Makse eurodes, teenustasud kulud kahasse, saaja kontonumber peab olema märgitud IBAN-ina. Kui saaja pank asub väljaspool Eestit, siis peab saaja pank olema märgitud korrektse BIC-iga. Saaja pank asub Euroopa Liidu liikmesriigis, Islandil, Liechtensteinis, Norras, Šveitsis, või Monacos.
(4) Eurodes algatatud makse ainult euroala riiki (Austria, Belgia, Eesti, Hispaania, Holland, Iirimaa, Itaalia, Kreeka, Küpros, Leedu, Luksemburg, Läti, Malta, Portugal, Prantsusmaa, Saksamaa, Slovakkia, Sloveenia, Soome), kui pank on makse aktsepteerinud enne kella 17.45. Saaja pank peab olema märgitud korrektse BIC-ga ja kontonumber IBAN-ina.
(5) Kui mis tahes valuutas makse tehakse Euroopa Liidu liikmesriiki, Islandile, Norrasse, Liechtensteini, Šveitsi või Monacosse ja maksejuhisel ei ole saaja kontonumber esitatud IBAN-i kujul, võib lisaks eeltoodud teenustasudele lisanduda teenustasu summas, mis vastab 12 eurole.
(6) Kui välismakse töötlemise protsessis osalevate teiste makseteenuse pakkujate tegelikud kulud on suuremad kui 20 eurot, võib pank teenustasude vahe kliendi kontolt hiljem täiendavalt maha arvestada, kuid mitte suuremas summas kui 75 eurot. Pank tagab välismakse täissummana edasikandmise panga korrespondentkontolt, kuid ei garanteeri, et makse jõuab täissummana ka saaja kontole.
(7) Elektroonilistest kanalitest saab koondsummas debiteerimisega maksejuhist edastada, Pangaliidese ja SEB ärikliendi internetipanga kaudu.
(8) Sundsissenõuete (kohtutäituri, maksuhalduri, muu õigustatud isiku arestimiskorraldused) täitmisel kohaldub pangasaalis tehtava makse tasu.
(9) Kokkuleppel Markets osakonnaga 

 

Välismaksete teenustasu koosneb sõltuvalt makse tüübist kuni kolmest komponendist:
1) SEB Eesti teenustasu;
2) välispankade teenustasu;
3) teenustasu maksejuhise käsitlemise eest kiir- või ekspressmaksena.

Laekuv makse  
1. Pangasisene tasuta
2. Euroopa makse (1) tasuta
3. Välismakse (2) 5,75 eurot
- SEB Grupi Baltikumi pankadest tasuta

(1) Laekumine eurodes, teenustasud kulud kahasse. Saaja kontonumber peab olema märgitud korrektse  IBAN-iga ja maksja pangaks Euroopa pank
(2) Laekumine on tasuta, kui maksejuhis on saatja pangast edastatud märkusega "täissumma saajale". Erandiks on Euroopa pangast laekunud maksejuhised märkusega "täissummas saajale", kus maksja pank ei ole näidanud valuuta konverteerimist.

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.